Скопјанец се самодоволувал во автобус на ЈСП

Педесет и четиригодишен скопјанец се задоволуваат во автобус на ЈСП, информираат од МВР.

– Денеска (24.03.2024) во 00.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода В.М.(54) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека на 23.03.2024 околу 23.00 часот во автобус на ЈСП на подрачје на Центар се самозадоволувал, информираше МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава дополнуваат од полицијата

Back to top button
Close