Скопјанка нападната од вонбрачниот партнер

Скопјанка доцна синоќа пријавила дека физиќки била напданбата од нејзиниот вонбрачен партнер, кој го зел нивниот малолетен син.

-Вчера во СВР Скопје триесет и три годишна жена од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер Р.Д., кој потоа го зел нивниот малолетен син. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close