Скопјанка уценувала средовечен маж да и даде пари за да не му објави компромитирачки фотографии и видео

Приведено женско лице од Скопје за уцена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Џ.К.(31) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“, казниво по член 259 од Кривичниот законик. Таа се сомничи дека го уценувала Д.И.(59) од Скопје дека на социјалните мрежи ќе објави фотографии и видео материјал со компромитирачка содржина доколку не ѝ даде пари.

Back to top button
Close