Слаби врнежи од снег на Маврово и Попова Шапка

Слаби врнежи од снег утринава има на Маврово и Попова Шапка, а на останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено, по влажни коловози, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Back to top button
Close