Славески: Знаев дека Јакимовски е криминалец, но во коалиција ни се, што можам да направам?

Трајко Славески знаел дека Стевчо Јакимовски има криминални дејствија ушта пред изборите, но не можел да ја одбие поддршката од ГРОМ за ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори во Скопје.

Ова претседателот на советот на Град Скопје го изјави во емисијата Во центар во интервју со Васко Ефтов.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close