Смртни закани за државниот обвинител Јовески

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, како што дознава A1он, добил смртни закани. Како што дознаваме, заканите се за постапување по конкретен предмет.

Ниту Јовески, ниту МВР не откриваат детали за кој предмет и за што се работи. Има најава дека детали ќе бидат официјално соопштени во текот на утрешниот ден

Back to top button
Close