Со автомобил удрил во маса на која седеле цело семејство, па се степале

Завчера во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Р.С.(23) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Back to top button
Close