Со “Хонда” удрил во мостот на Брегалница: Тешка сообраќајна несреќа во Штип!

На 23.09.2022 околу 16.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Вељко Влаховиќ“ во Штип, патничко возило „хонда“, со штипски регистарски ознаки, управувано од П.Х.В.(26) од Штип, удрило во ограда од мостот на реката Брегалница, информира МВР.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил сопатникот Д.К.(26) од Штип, констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Штип

Back to top button
Close