Со метална палка на расклопување се шетал низ Скопје


На 01.02.2024 во 20.20 часот на подрачје на Центар – Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Д.К.(30) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена метална палка на расклопување.

Против него ќе биде поднесен поднесок по член 80 од Законот за оружје се вели во соопштението на МВР

Back to top button
Close