Сончево и релативно топло со слаб променлив ветер

Времето денеска во земјава ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Минималните температури ќе бидат во интервал од нула до девет, а максималните ќе достигнат од 21 до 27 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево и релативно топло време. Минималните температури ќе се спуштат до шест, а максималните ќе достигнат до 25 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.

Back to top button
Close