Сончево и топло, со краткотраен дожд попладне

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 30 степени.

Следува период на претежно стабилно и топло време со појава на изолирана нестабилност во попладневните часови.

Back to top button
Close