Сончево и топло со слаб до умерен северен ветер

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ќе има мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната од 21 до 25 степени.

Во Скопје, слично време со минимална температура до 5 и максимална до 24 степени.

Во следните денови продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време.

 

 

 

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close