Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 29 Целзиусови степени, информираат од УХМР.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Back to top button
Close