Сончево и топло со температури до 38 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 30 до 38 Целзиусови степени. УВ- индексот ќе биде 8, инормираат од УХМР.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите ќе бидат од 19 степени наутро до 36 степени попладне.

Утре се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Back to top button
Close