Сончево и умерено облачно, температурата до 29 степени Целзиусови

Сончево и умерено облачно – вакво време, според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) нè очекува денеска во земјава. Попладне, во јужните делови ќе има позначителна облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималните температури ќе се движат во интервал од 8 до 17 Целзиусови степени, а максималните ќе се искачат од 18 до 29 степена.

Времето во Скопје ќе биде сончево и умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите во главниот град денеска ќе се движат од 14 до 28 степена.

Слично време УХМР прогнозира и за наредните неколку дена.

Back to top button
Close