Сончево со локална облачност, од утре пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во североисточните и источните, претежно планински подрачја, ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степени.  УВ-индексот ќе има вредност 7.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Од недела следува период на стабилно време со пораст на дневните температури.

Back to top button
Close