Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 15 степени.

Во следните денови ќе се задржи релативно топло време, а локални врнежи од дожд ќе има од недела.

Во петок и за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Back to top button
Close