Сончево со студени утра до вторник

Периодот на сончево време со студени утра ќе продолжи до вторник. Понекаде во котлините во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во јужните делови, соопшти УХМР.

Во вторник се очекуваат врнежи од дожд проследени со засилен ветер.

Back to top button
Close