Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, повредени две лица, сообраќајот се пренасочува 

 

Две лица се повредени во сообраќајна незгода на автопатот Тетово-Гостивар по излетување на возило од коловозната лента.

Соообраќајката се случила околу 15 часот и 20 минути на автопатот во близина на клучката за Жеровјане, поради што во прекин е сообраќајот и и возилата се пренасочуваат по околните патиша.

– Патничко моторно возило „фокус” со гостиварски таблици излетало од коловоз, удрило во заштитната ограда и се превртело. Во незгодата две лица, маж и жена се повредени и пренесени во тетовската клиничка болница, информира Марјан Јосифоски, портпаролот на СВР Тетово.

Поради сообраќајката започнат е и увид на местото.

Back to top button
Close