Сообраќајка пред Влада, има повредени


Судар меѓу возилата марка „сеат ибица„ и „голф“, двете со скопски регистарски таблички се случи околу 14.45 часот попладнево пред Владата, објави Слободен печат.

Кратко по сударот на двете возила на булеварот „Илинден“, пристигна и брзата помош која им укажа помош на повредените.
Двете возила се со видни оштетувања, а возачите повредени од сударот.

ФОТО: Слободен печат

Back to top button
Close