СП 2022: Познати почетните состави за полуфиналето Франција – Мароко

epa10365637 Players of Morocco inspect the pitch prior to the FIFA World Cup 2022 semi final between France and Morocco at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 14 December 2022. EPA-EFE/Friedemann Vogel

Вечерва од 20 часот во Ал Хор ќе се одигра второто полуфинале на Светското фудбалско првенство 2022 година. За пласман во финалето ќе се борат Франција и Мароко.

Познати почетните состави:

Франција: Лорис, Кунде, Варан, Конате, Тео Ернандез, Гризман, Чоамени, Фофана, Мбапе, Дембеле, Жиру.

Мароко: Бугу, Хакими, Ел-Јамик, Агуерд, Саис, Мазрауи, Амрабат, Зиех, Унаи, Буфал, Ен-Несери.

Прв финалист е Аргентина која вчера ја победи Хрватска со 3:0. з

Back to top button
Close