Спасовски и Чулев дале исказ пред Русковска за софтверот на Рашковски

Актуелниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски и поранешниот технички министер, Наќе Чулев, во текот на изминатава недела биле на распит како сведоци во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, пренесе 360Степени.

Back to top button
Close