Спортскиот директор на ПСЖ во одбрана на Нејмар

Спортскиот директор на Пари Сен-Жермен, Леонардо одговори на критиките на Жунињо за напаѓачот Нејмар. Поранешниот репрезентативец на Бразил го обвини сонародникот за алчност за пари.

– Тој се пресели во ПСЖ само заради парите, рече Жунињо.

На ова Леонардо одговори:

– Не разбирам зошто претседателот на Лион зборува толку многу за ПСЖ и Нејмар. Треба да си гледа за својот клуб. Ние не зборуваме за тоа што се случува во Лион, затоа барам и од нив да не се мешаат во нашиот клуб и да ги остават на раат нашите фудбалери.

Back to top button
Close