Српски државјани краделе велосипеди низ Аеродром

Приведени двајца крадци, расчистени 7 кривични дела, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.Г.(21) и А.К.(42), двајцата од Р.Србија.

Тие се сомничат дека во изминатиот период извршиле 6 кривични дела „тешка кражба” и едно кривично дело „кражба” на велосипеди на подрачјето на општина Аеродром.

Двете лица се лишени од слобода, а украдените велосипеди се пронајдени кај пријавените и вратени на сопствениците.

Back to top button
Close