Стоилковски: Слушнавме како Заев земал 300.000 евра поткуп

Зоран Заев треба да оди во затвор поради очигледен криминал. Заев веќе требаше да биде приведен. Заев е главата на криминалниот октопод и денеска за тоа излегоа и аудио снимки кои тоа го директно го потврдуваат, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.
 Од снимките кои денеска беа објавени на социјалната мрежа Јутјуб се слуша гласот на српскиот бизнисмен со руски врски – Дака, како му кажува на Зоки Кичеец дека на Заев му дал 300.000 евра и 2000 квадрати земјиште, а за возврат ништо не добил.- Ги знам тие ваши трикови, вели наводно српскиот бизнисмен со руски врски, јас вас ви дадов 300 илјади евра и 2000 квадрати работата не е завршена, што сакате уште, се слуша како Дака му вели на Зоки Кичеец. Дополнително Дака вели дека така дадените пари Заев ги искористил за инженеринг на референдумот, обвини Стоилковски.

Back to top button
Close