Струмичанец украл 663 кутии цигари од маркет


Струмичката полиција денеска привела 40-годишник со иницијали Г.П., осомничен за тешка кражба.

При претрес во домот на струмичанецот, според полициското соопштение, биле пронајдени вкупно 663 кутии цигари, за кои се вели дека се украдени од маркет од Струмица.

„Г.П. е задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“,

се додава во соопштението на МВР.

Back to top button
Close