Стружанец сечејќи дрва се повредил и починал

– К.А. (49) од струшкото село Богојци вчера се повредил сечејќи дрва. Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде им подлегнал на повредите.

Како што соопшти денеска МВР, случајот бил пријавен во СВР Охрид синоќа, околу 19 часот.

Увид извршила екипа од Полициска станица Струга. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close