Студено утро, преку ден сончево со температури до 28 степени

Времето утрово свежо, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 28 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со свежи утра. Утре и задутре во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд.

Back to top button
Close