Студено време, со повремен дожд

Денеска во земја нè очекува постудено и променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), на планините и на некои повисоки места можни се и врнежи од снег.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Температурите ќе бидат до 9 степени.

Back to top button
Close