Судир меѓу четири возила во Скопје, меѓу кои и едно на МВР

 

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на бул.„Трета Македонска бригада“ во Скопје.

Според информациите, сообраќајката се случила меѓу четири возила, од кои едно полициско.

Во несреќата, повредени се М.А. и Ј.Ц. кои биле хоспитализирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close