Суперкупот на УЕФА ќе се одржи во Белфаст

УЕФА нема планови да ги намали домаќините за ЕП 2020 - МИА

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) го објави место каде ќе се игра Суперкупот оваа година.

Натпреварот ќе се одржи во главниот град на Северна Ирска, Белфаст на стадионот „Виндзор Парк“ на 11 август.

Во борбата за трофејот ќе се соочат премиерлигашот Челзи, кој ја освои Лигата на шампионите и Виљареал кој беше победник во Лигата на Европа.

Back to top button
Close