Тајмс оф Израел: Нема напредок во разговорите во Каиро

Израел не гледа знаци за напредок во преговорите за прекин на огнот со Хамас со посредство на Египет, што ќе овозможи ослободување на заложниците во Газа, изјави израелски официјален претставник.

Сепак, делегацијата од Ерусалим составена од преговарачи на средно ниво засега ќе остане во Каиро, рече претставникот, пренесува Тајмс оф Израел.

Back to top button
Close