Тачи- Не одам во собрание за да не го натепам Апасиев

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи,  на телевизијата Клан ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица. Според него, дискурсот на оваа партија покажува дека таа е антиалбанска.

-Левица не ја прифаќа независноста на Косово. Левица го искина документот на кој што пишуваше на албански јазик – вели Тачи.

Back to top button
Close