Таравари: Меѓународниот фактор бара Алијанса да влезе во Владата,ако и граѓаните бараат ќе влеземе

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари вечерва гостува во дебатната емисија „Клик плус“ на ТВ21 каде најави политички интересна 2023 година и рече дека постои можност за влез на неговата партија во Владата, иако досега конкретна понуда нема.

„Постои можност за влез во Владата. Конкретна понуда нема, но ние сме во постојана комуникација. Гледате како е во Собранието. Мислам дека сме 60-60. Собранието не може да создаде мнозинство без помош на Алијансата“,вели Арбен Таравари за ТВ21.

Back to top button
Close