Тексас: Двајца полицајци загинаа во заседа, осомничениот се самоубил

 Двајца полицајци загинаа во престрелка во заседа што се случила во Мекален, пограничен град во Тексас.

Мажот кој пукал во полицајците се самоубил за време на престрелка со другите полицајци, соопштија локалните власти.

Полицијата првично интервенирала при пријава за семејно насилство.

Back to top button
Close