Тешка несреќа кај Романовце, воз удри во автомобил

Пред неколку моменти се случи тешка сообраќајна несреќа кај Романовце, во која, според извори на Алсат, воз удрил во автомобил со странски регистарски таблички.

Информациите на телевизијата говорат дека две лица се веднаш хоспитализирани, а нивната здравствена состојба сѐ уште не е позната.

Back to top button
Close