Тешка сообраќајка вечерва во Радишани

Двајца повредени во тешка сообраќајна несреќа коај вчерва се случи кај подвозникот во скопско Радишани, јавува „24ИНФО“.

На местото има екипа на Итната медицинска помош и противпожарно возило. Две лица се пренесени во болница.

– Сударот е меѓу две патнички возила, тојота и нисан. Две лица се пренесени на болничко лекување. Полицијата сега врши увид, сѐ уште немаме информација за каква сообраќајка станува збор – велат од МВР за „Република“.

Back to top button
Close