Tешка сообраќајна несреќа вечерва на скопската обиколница кај Радишани


Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на скопската обиколница на клучката за Радишани, објави Република.

Според порталот, во несреќата има една жртва, а повеќемина се повредени.

Во сообраќајката учествувале два патнички автомобила, а според информациите, едно лице починало на самото место, додека повеќе лица се пренесени во болница со повреди.

Back to top button
Close