Тешко повреден е мотоциклист кај тетовски Челопек, излетал од патот

МВР информира дека вчера во 14.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат село Волковија – Тетово, во близина на тетовски Челопек, А.Л.(61) од тетовски Челопек, управувајќи мотоцикл со тетовски регистарски ознаки, излетал од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во тетовската Клиничка болница.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Back to top button
Close