Тешко повреден малолетен пешак откако бил удрен од автомобил

Општина Струмица ја зголемува безбедноста во сообраќајот - МИА

 На магистралниот пат Градско – Прилеп, кај село Росоман, патничко моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.М.(33) од Велес, удрило во малолетен пешак од село Росоман.

Како што информираат од МВР во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци. Извршен бил увид на местото на настанот од Полициската станица Кавадарци.

Back to top button
Close