Тешко повреден охриѓанец откако со возило удрил во метална заштитна ограда

Љ.Ј. (44) од Охрид здобил тешки телесни повреди откако на регионалниот пат Охрид – Св.Наум со патничко моторно возило „рено“ удрил во метална заштитна ограда.

Како што соопшти МВР, повредениот е пренесен во Општата болница во Охрид каде му се констатирани повредите.

На местото на настанот е извршен увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Back to top button
Close