Тешко повреден возач на тротинет во Скопје

На 19.10.2023 во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и ул.„Никола Парапунов“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(43) од Скопје и електичен тротинет управуван од Д.К.(40) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тротинетот, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close