Тешко повреден возач од Скопје, со автомобил излетал од коловозот

Во селото Копаница, скопско вчера патничко возило „опел калибра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.З.(20), од Копаница, излетало од коловозот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди.

-Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close