Тешко повредена 19-годишна гостиварка по удар од возило


Рано изутрина околу два часот во СВР Тетово е пријавено дека на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, патничко моторно возило удрило во 19-годишната гостиварка К.С. и го напуштило местото, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата, К.С. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата, во координација со јавен обвинител, увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Back to top button
Close