Тешко повредена работничка во Скопје

Со тешки телесни повреди се здобила Т.П. (64) од Скопје додека извршувала работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода.

Како што соопшти МВР, Т.П. била донесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди.

Од полициски службеници од СВР Скопје бил известен Трудов инспектор и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close