Тешко повредени двајца млади од неготинско Тремник во сообраќајна несреќа

Двајца млади од неготинско Тремник синоќа се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи – Велес.

– Во 23.30 часот во Полициската станица – Неготино било пријавено дека во селото се случила сообраќајна несреќа помеѓу моторцикл управуван од М.Ш., на возраст од 21 година и моторцикл „хамачи“ со неготински регистарски ознаки, управуван од 19-годишното лице со иницијали А.Ш., двајцата од Тремник. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата моторциклисти, констатирани во ЈЗУ – Неготино, појаснуваат оттаму.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР – Неготино.

Рано изутринава пак, во два часот, полициски службеници од Полициската станица – Кавадарци, го лишиле од слобода Д.Ј., на возраст од 36 години од овој град, бидејќи откако бил сопрен со неговото патничко возило „БМВ“ со кавадаречки регистарски ознаки, агресивно се однесувал и ги омаловажувал полициските службеници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close