Тешко повредени двајца возачи во сообраќајка на патот Струмица – Ново Село

Двајца возачи се здобиле со тешки телесни повреди, а еден со телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случи синоќа на Магистрален пат А4 Струмица – Ново Село, во близина на село Дабиље.

Како што информираат од МВР, сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко возило „фолксваген поло” со италијанска национална ознака, управувано од В.А.(52) од село Еднокуќево, струмичко, патничко возило „ауди а3″, управувано од М.М.(31) од Струмица и патничко возило „фиат типо”, управувано од М.К.(52) од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки.

Во несреќата возачите В.А. и М.М. се здобиле со тешки телесни повреди, а возачот М.К. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид извршила екипа на Полициската станица Струмица

Back to top button
Close