Тетовец ја силувал малолетната ќерка

Вчера попладне 31-годишна тетовка го пријавила поранешниот сопруг во полиција.

Според пријавата, како што информираат од СВР Тетово, Ш.И.(36) од Тетово во неговиот дом ја силувал нивната малолетна ќерка.

– На 28.06.2024 во 00.50 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(36) од Тетово – велат од полицијата.

За настанот бил известен јавен обвинител, се преземаат мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close