Тинејџерите кои силуваа малолетник во Скопје во станица

Во присуство на своите родители во станица повикани двајцата тинејџери кои силуваа малолетник, а чинот го снимаа и споделуваа меѓу врсници и свои познати.

За случајот, известен е и Центарот за социјални работи.

Мајката на жртвата, 39-годишната скопјанка вчера во полиција пријавила дека двете деца го силувале нејзиниот малолетен син, а настанот го снимале, по што видеото го споделиле на неколку лица.

МВР по пријавата објави дека известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close