Томас стана играч на Бруклин

 НБА клубот Бруклин нетс го промовира својот нов кошаркар, Ленс Томас.

Двете страни потпишаа договор со важност до крајот на сезоната 2019/20.

Бруклин го донесе 32-годишниот Американец како замена користејќи го дополнителниот трансфер прозорец.

За потсетување, Томас се подготвуваше за оваа сезона во кампот за тренинзи на Нетс, но беше избркан на 18 октомври.

Back to top button
Close